Masáže psů.

31.01.2017 22:22

Provozujeme masáže psů po operacích nebo při pohybových problémech. Možnost objednávek u Ivy Simoněnkové


      Masáž je pravděpodobně nejstarším druhem terapie a byla zřejmě používána jižv pravěku. Vznikala potřebou třít poraněná  místa , tím zmírnit bolest. Tento třecí signál můžeme vidět i u zvířat, která si poraněnou  lokalitu  ošetřují  třením  jazykem.

                 
      Nejstarší písemné důkazy o masáži na papyrusu jsou známy ze starého Egypta zhruba 5.000 let před naším letopočtem, na kterém je masáž  zobrazena  jako jeden z léčebných postupů. I z Číny pocházejí prastaré písemné zprávy o masážích. V neposlední řadě i lékaři používali masáže při péči o tělo . Od  Řeků se naučili masážní techniky Římané, od Arabů, Turci a Peršané.

      I u zvířat mají masáže poměrně dlouhou  historii  a to převážně u  koní , u kterých je známo, že již staří Řekové masírovali své bojovníky i jejich válečné koně před důležitými bitvami. Postupem času se stala péče o měkké  tkáně  zvířat prioritou spíše jejich ošetřovatelů ve stájích, či později ve psincích.  

               
      Profesionální  péče o pohybový aparát zvířat, jako je masáž, je zaměřena na uvolnění svalové  soustavy , vychází však z humánního základu s tisíciletou historií.  

               
      Masáž slouží k odstranění svalového napětí a bolesti. Tím pomáhá zmírňovat a regulovat  zranění  měkkých tkání. Přispívá k urychlení regenerace postižené oblasti, odstraňuje psychické napětí a zlepšuje lokální prokrvení. Dalšími účinky masáže je nezvratně zlepšení stavu atrofovaných svalů zejména starších jedinců. Velmi blahodárný účinek je také pozorován zlepšením odvádění nahromaděné metabolity z měkkých tkání pohybového aparátu psa a tím pádem i eliminuje stres.

                  
      Masáž také zabraňuje vzniku srůstů a mírní fibrotizaci svalových vláken.Nejen léčebné účinky masáže , ale také z hlediska prevence zranění sportovně vedených psů, eliminuje zranění svalu před výkonem. Pokud má  pes problémy  s  kosterním  aparátem , je to vstupní brána před jeho začínající rehabilitací.

                     
      Rekondiční  masáží se věnuji  tělu celého psa. Úkol rekondiční masáže spočívá v regeneraci měkkých tkání pohybového  aparátu , odstraňuje svalové napětí.

                     
     Léčebná  rehabilitační  masáž psa se věnuje zvýšenému napětí  a  bolestivosti svalů, zároveň ovlivňuje  špatné držení těla díky  zkráceným,  či  oslabeným svalům.Tato masáž může být poskytována  i jen určité partii těla psa.

                     
      Sportovní masáž může být použita max . 10-15 min  před výkonem  ať  již závodem, či tréninkem.

      Vašeho  pejska lze masírovat na základě předem  telefonicky  domluvené schůzky, kdy se určí typ  masáže , zdali je vhodná ,  v jaké intenzitě bude probíhat.  Na konzultaci je s sebou nutno dovést  pejska s  platným  očkovacím  průkazem a platným očkováním.

      Cena  konzultace , stejně tak masáže .............300Kč..........30 min

 K napsání tohoto pojednání  o masážích přispěla  : Skripta pro kurz Masáže psů, Physio DOG
ACADEMY Bc.Kateřina Plačková CCRP,  zdemé poděkování.